اورتوفتالیک

 • رزین با ازدیاد طول زیاد
 • رزین های آمین دار
 • رزین های مقاوم در برابر شعله
 • رزین های Solid surface
 • رزین با نشر استایرن کنترل شده
 • رزین های با واکنش پذیری پایین
 • پلی استر بی رنگ
 • رزین های باکاربری عمومی
 • بتون پلیمری


_______________

رزین های با ازدیاد طول زیاد

این رزین، یک رزین پلی استر غیر اشباع با ویژگی ازدیاد طول بسیار بالا در زمان کشش می باشد. قابلیت استفاده در محصولات دیگر تا 30% را دارد تا خواص انعطاف پذیری آنها را بهبود بخشد. تنها نوع محصول با این ویژگی است در ایران تولید می شود و مشابه داخلی ندارد. مشابه خارجی آن Polipol 373  تولید شرکت پولیا ترکیه می باشد.

 دانلود مشخصات فراپل O132

 

رزین های آمین دار

از جمله کاربردهای رزین پلی استر غیر اشباع ساخت بتونه و ماستیک است کخ این بتونه های باید داراي انعطافپذيري، چسبندگي ، سنباده خوری و دوام عالي باشند. شرکت فراپل در این زمینه نیز تحقیقاتی کاملی انجام داده است و رزین مناسب برای این شاخه از صنعت کامپوزیت و پلیمر را طراحی و به بازار عرضه داشته است.

 

رزین مقاوم در برابر شعله

با رشد روز افزون صنعت کامپوزیت و استفاده از آن در صنایع مختلف، انتظارات ویژه نیز از این صنعت بوجود آمد که از آن جمله مقاومت در برابر شعله و آتش بود. تولید کاموزیت با شرایط مقاومت در برابر شعله و آتش با دو روش مصرف رزین مقاوم در برابر شعله و اضافه کردن موادی که این خاصیت را به رزین بدهند امکان پذیر می باشد. رزین مقاوم در برابر اتش تولید شرکت فراپل مشابه داخلی ندارد و از نظر خواص با نوع خارجی مشابه است. قابل استفاده در صنعت کامپوزیت شامل ورق سازی، RTM و … می باشد.

 دانلود مشخصات رزین Falme Retardant Polyester Resin-01

 دانلود مشخصات رزین Falme Retardant Polyester Resin-02

 

رزین های Solid surface

رزین های بر پایه نئوپنتیل گلایکول و ایزوفتالیک اسید که مقاومت مکانیکی و سختی مناسبی دارند. این نوع رزین قابل استفاده در سطوح داخل آشپزخانه، سینک ظرفشویی، پیشخوان، … می باشد. در صورتی که این با مونومرهای اکریلیکی مودیفای شود خواص آن بالاتر می رود و مقاومت بیشتری خواهد. محصول فراپل بهبود داده شده با مونومرهای اکریلیک می باشد و قابل استفاده در صنایع کامپوزیت است.

دانلود مشخصات فراپل O131

 

رزین با نشر استایرن کم

یکی از مسائلی که در فرایند ساخت قطعات کامپوزیتی داری اهمیت می باشد نشر استایرن مونومر است که از نظر زیست محیطی بسیار حایز اهمیت است. تولید رزین با این خواص جز برنامه های شرکت های بزرگ رزین سازی دنیا است ، شرکت فراپل نیز بر اساس فرایند تولید دانش محور خود محصولاتی در این زمینه تولید و عرضه نموده است.

 

رزین های با واکنش پذیری پایین

از جمله فرایندهای صنعت کامپوزیت، فرایند تولید قطعه به روش RTM یا VIP می باشد که با توجه به اینکه رزین باید در قالب تزریق شود نباید دمای پیک اگزوترم بالایی داشته باشد. البته این رزین باید علاوه بر خیس کنندگی خوب، مقاومت مکانیکی و سختی بالایی نیز داشته باشد. رزین برای چنین فرایند نیاز به طراحی و فرآوری دارد که در شرکت فراپل جم انجام می گیرد.

دانلود مشخصات رزین O121

 

پلی استر بی رنگ

رزین های پلی استر غیر اشباع در حالت عادی به زنگ زرد کم رنگ تا زرد تیره وجود دارند که بر اساس استاندارد رنگ گاردنر در محدوده ی  بین 1 تا 4 قرار می گیرند. رنگ بالای این رزین ها مانع از استفاده ی آنها در صنایع حساس به رنگ می شود. تولید چنین رزین هایی نیاز به دانش ویژه دارد که در شرکت فراپل انجام شده است. این نوع رزین در ساخت سنگ مصنوعی، دکمه سازی، دکوراسیون کاربرد دارد. در عرضه این نوع محصولات علاوه بر رزین کبالت بی رنگ و مخصوص رزین نیز عرضه می شود که محصول مکمل تولید شرکت فراپل می باشد.

 دانلود مشخصات رزین O126

 دانلود مشخصات رزین O128

 

رزین های باکاربری عمومی

 • رزین های پلی استر غیر اشباع که به صورت عمومی از واکنش فتالیک انیدرید و مالیک انیدرید با الکل های دو عاملی تولید می شود.
 • در صنایع معمولی کامپوزیت مانند ورق سازی، مجسمه سازی، دکورسازی،… مورد استفاده قرار می گیرند.

 

رزین بتون پلیمری

بتن پلیمری بخشی از گروهی از بتون است که از پلیمرها برای افزودن یا جایگزینی سیمان به عنوان یک اتصال دهنده استفاده می کنند. این نوع بتون در پارکینگ ها، پل ها، رمپ ها، اسکله های بارگیری، پست های لنگر و … استفاده می شود. در این نوع محصول رزین پلی استر توانایی جایگزینی سیمان را دارد.

 دانلود مشخصات بتون پلیمری