پوشش های مقاوم در برابر خوردگی:

رشد صنعت کامپوزیت و نیاز بازار منجر به طراحی و ارائه نسلی جدید از رزینها به نام ونیل استر گردید که علاوه بر دارا بودن خواص عمومی پلی استرهای غیر اشباع دارای مقاومت مکانیکی بالاتر به همراه مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خورنده می باشند.

همگام با تولید و ورود انواع رزینهای ونیل استر به بازار فایبرگلاس و کامپوزیت بخش قابل توجهی از نیاز بازار در زمینه تولید لوله و مخازن جهت انتقال و نگهداری مواد شیمیایی، پوششهای مقاوم در برابر خوردگی و صنایع شناورسازی و ….تامین گردیده است.

در همین راستا شرکت صنایع شیمیایی فراپل جم با تکیه بر دانش واحد تحقیق و توسعه موفق به تولید و ارائه 2 نوع رزین ونیل استر برپایه بیسفنل A و نیز بر پایه نوالاک گردیده که نوع نوالاک آن علاوه بر مقاومت در برابر محیط های اسیدی از مقاومت قابل قبولی در برابر مواد قلیایی نیز برخوردار است.

 رزین ونیل استر بر پایه نولاک :

از نیازهای بازار کامپوزیت مقاومت شیمیایی در برابر اسیدها و بازهای غلیظ می باشد که با رزین نوالاک این موضوع نیز رفع گردید و صنعت کامپوزیت با ارائه رزین های مقاوم در برابر مواد شیمیایی که دارای مقاومت مکانیکی بالایی نیز هستند شاخه جدیدی در صنعت کاربرد کامپوزیت گشود. شرکت فراپل جم نیز به عنوان یک شرکت دانش محور در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام داده است و محصولات این شاخه از کامپوزیت را تولید و به بازار عرضه نموده است که قابل مقایسه با نوع برندهای معتبر بین المللی از نظر خواص می باشند.

 

قابلیت های ویژه سازی رزین :

امکان تنظیم ویسکوزیته

امکان تنظیم ژل تایم

قابلیت بالا بردن مقاومت در برابر نور خورشید

امکان ایجاد خاصیت ضد شره

 

قابلیت استفاده در انواع روش تولید:

Hand Lay Up

 

دانلود مشخصات فنی :

رزین V301

رزین V302