ایزوفتالیک

  • پلی استر غیر اشباع شفاف

  • رزین های Solid surface
  • رزین های با واکنش پذیری پایین
  • رزین ایزو بر پایه NPG و  IPA

 

_______________

پلی استر غیر اشباع شفاف

رزین های شفاف و بی رنگ که بر پایه ایزوفتالیک اسید و گلایگول ها تولید می شود و در موارد که مقاومت شیمیایی بالاتر لازم است از نئوپنتیل گلایکول استفاده می شود.

 

رزین های Solid surface

رزین های بر پایه نئوپنتیل گلایکول و ایزوفتالیک اسید که مقاومت مکانیکی و سختی مناسبی دارند. این نوع رزین قابل استفاده در سطوح داخل آشپزخانه، سینک ظرفشویی، پیشخوان، … می باشد. در صورتی که این با مونومرهای اکریلیکی مودیفای شود خواص آن بالاتر می رود و مقاومت بیشتری خواهد. محصول فراپل بهبود داده شده با مونومرهای اکریلیک می باشد و قابل استفاده در صنایع کامپوزیت است.

دانلود مشخصات رزین I216

 

رزین با واکنش پذیری پایین

رزین های پلی استری غیر اشباع با توجه به بیشینه دمای واکنش و مدت زمان رسیدن به آن با هم متفاوت هستند و بر این اساس نیز برای کاربردهای مختلف طراحی و تولید می شوند. رزین با واکنش پذیری پایین برای فرایندهایی مانند RTM  و VIP که حساس به دمای پیک می باشند. این نوع رزین برپایه ارتوفتالیک انیدرید در شرکت فراپل طراحی و تولید شده است.

 دانلود مشخصات رزین I221

 

رزین ایزو بر پایه NPG و  IPA

در کاربردهایی که مقاومت شیمیایی و مکانیکی نسبتا بالایی نیاز است از رزین های پلی استر غیر اشباع بر پایه ایزوفتالیک اسید و نئوپنتیل گلایکول استفاده می شود. این نوع رزین با توجه به خواص در تولید ژل کوت نیز استفاده می گردد.

 دانلود مشخصات رزین I214